VI Niedziela Zwykła – 16.02.2020r.

1. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Przymierza Mężczyzn, więcej informacji u ks. Marcina.

2.  W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.

3. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych nałogiem alkoholizmu oraz ich rodziny. Taca za tydzień na WSD.

4. W dniu 28 stycznia 2020 r. w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego obradowała w Legnicy Komisja Wychowania Katolickiego KEP. Podczas posiedzenia poruszano m.in. aktualne problemy związane z nauczaniem religii w przedszkolach i szkołach. Tekst z tych obrad wywieszony jest w gablocie kościoła.

5. Mieszkańców ul. Kamiennej prosimy w najbliższą sobotę o  pomoc w sprzątaniu kościoła.

6. W związku z planowanymi uroczystościami beatyfikacji Sługi Bożego ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, które będą miały miejsce 07 czerwca 2020r. o godz. 12.00   w Warszawie na Placu Piłsudskiego, informujemy, że każdy kto chciałby otrzymać bilet wstępu / miejscówkę / na to wydarzenie powinien zgłosić się do proboszcza parafii, w której mieszka w nieprzekraczalnym terminie do 10 marca br. Jednocześnie pragniemy podać do wiadomości, że od dzisiejszej niedzieli przyjmujemy zapisy na wyjazd autokarem z naszej parafii na powyższe uroczystości. Przyjmujemy również zapisy osób niepełnosprawnych do specjalnego sektora oraz samochodów osobowych by otrzymać miejscówkę i kartę parkingową. Przewoźnik kolejowy prosi też o liczbę osób wyjeżdżających koleją.

7. Zachęcamy do  nabycia i lektury tygodnika „Niedziela”.