T Y D Z I E Ń   W Y C H O W A N I A

Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie

15 – 22 WRZEŚNIA 2019

„Zamieszkać razem z Jezusem”

NIEDZIELA – 15 września 2019

11.00 – Msza Święta Rodzinna – rozpoczęcie Tygodnia Wychowania

PONIEDZIAŁEK – 16 września 2019

18.00 – Msza Św.  dla Przedszkola i uczniów kl. 0, I, II Szkół Podstawowych. Poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas I.

WTOREK – 17 września 2019

18.00 – Msza św. dla uczniów kl. III Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii. Spotkanie z rodzicami i dziećmi dotyczące przygotowania do 1. komunii św.

ŚRODA – 18 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów kl. IV, V Szkół Podstawowych
18.00 – Msza Św. z udziałem uczniów

CZWARTEK – 19 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów klas VI, VII, VIII Szkół Podstawowych
18.00 - Msza Św. z udziałem uczniów, po Mszy św. spotkanie z młodzieżą  klas
VI i VII na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania.

XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2019r.

1.    W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas indywidualnej modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.

2.    W piątek, 02 sierpnia  1. piątek i 1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie w piątek o godz. 15.30. W sobotę adoracja Eucharystyczna do godz. 21.00.

3.    W piątek po raz 37. z naszej diecezji wyruszy na Jasną Górę piesza Pielgrzymka. Jeszcze do dziś można się zapisać w naszej parafii, a od dnia jutrzejszego w sekretariacie pielgrzymki. W piątek, 02 sierpnia ok. godz. 18.30 powitamy pielgrzymów z grupy tomaszowskiej w naszym kościele. Następnie pielgrzymi udadzą się na kwatery, po czym o godz. 20.00 przyjdą na Apel Maryjny do kościoła, na który zapraszamy także parafian. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. dla pielgrzymów, a następnie odprowadzimy ich do granic miasta. Zwracamy się z gorącą prośbą o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Zechciejmy otworzyć nasze serca, ale też i nasze domy dla pątników. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich,  w grupie tomaszowskiej będą uczestniczyć pielgrzymi z Bełza na Ukrainie, skąd pochodzi obraz Matki Bożej Częstochowskiej, w liczbie ok. 30 osób. W zakrystii prosimy zgłosić gotowość przyjęcia pielgrzymów, podać adres i ilość osób. Jest to dla kwatermistrzów wielką pomocą w rozlokowaniu pątników.

4.    W przyszłą niedzielę, 04 sierpnia 1. niedziela miesiąca.  Po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu lipcu.

5.     Wyrażamy podziękowanie za udział w procesji Eucharystycznej podczas odpustu ku czci św. Anny. Dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiaty, paniom w strojach ludowych,  liturgicznej służbie ołtarza, wiernym z naszej parafii i przybyłym gościom.  Dziękujemy p. Romanowi Gajowi za oczyszczenie chodnika procesyjnego i asfaltu przed kościołem.

6.    Mieszkańcom Majdanu Nepryskiego  dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła.   Było 5 osób.

7.    Ofiary  na kościół – bezim. z ul. Słonecznej, bezim. z ul. Kościuszki, bezim. ze Stalowej Woli  "Bóg zapłać"

8.    W przyszłą niedzielę, 04 sierpnia w Górecku Kościelnym – Dąbrowie odbędzie się XXIV Festiwal Maryjny.  Organizatorzy zapraszają.

9.    Módlmy się za przebywających na wakacjach i urlopach oraz za rolników o dobrą pogodę na czas zbiorów.

Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U N E

- Maciej Kruczek z par. św. Mikołaja w Rzeszowie i Katarzyna Bodys, par. tutejszej – zapowiedź II.
- Kamil Kulpa, par. tutejszej i Emilia Chrzanowska z par. św. Jadwigi w Łojach – zapowiedź I.

XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2019r.

1. W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas indywidualnej modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.

2. W piątek, 02 sierpnia 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie w piątek o godz. 15.30. W sobotę adoracja Eucharystyczna do godz. 21.00.

3. W piątek po raz 37. z naszej diecezji wyruszy na Jasną Górę piesza Pielgrzymka. Jeszcze do dziś można się zapisać w naszej parafii, a od dnia jutrzejszego w sekretariacie pielgrzymki. W piątek, 02 sierpnia ok. godz. 18.30 powitamy pielgrzymów z grupy tomaszowskiej w naszym kościele. Następnie pielgrzymi udadzą się na kwatery, po czym o godz. 20.00 przyjdą na Apel Maryjny do kościoła, na który zapraszamy także parafian. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. dla pielgrzymów, a następnie odprowadzimy ich do granic miasta. Zwracamy się z gorącą prośbą o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Zechciejmy otworzyć nasze serca, ale też i nasze domy dla pątników. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, w grupie tomaszowskiej będą uczestniczyć pielgrzymi z Bełza na Ukrainie, skąd pochodzi obraz Matki Bożej Częstochowskiej, w liczbie ok. 30 osób. W zakrystii prosimy zgłosić gotowość przyjęcia pielgrzymów, podać adres i ilość osób. Jest to dla kwatermistrzów wielką pomocą w rozlokowaniu pątników.

4. W przyszłą niedzielę, 04 sierpnia 1. niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu lipcu.

5. Wyrażamy podziękowanie za udział w procesji Eucharystycznej podczas odpustu ku czci św. Anny. Dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiaty, paniom w strojach ludowych, liturgicznej służbie ołtarza, wiernym z naszej parafii i przybyłym gościom. Dziękujemy p. Romanowi Gajowi za oczyszczenie chodnika procesyjnego i asfaltu przed kościołem.

6. Mieszkańcom Majdanu Nepryskiego dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5 osób.

7. Ofiary na kościół – bezim. z ul. Słonecznej, bezim. z ul. Kościuszki, bezim. ze Stalowej Woli "Bóg zapłać"

8. W przyszłą niedzielę, 04 sierpnia w Górecku Kościelnym – Dąbrowie odbędzie się XXIV Festiwal Maryjny. Organizatorzy zapraszają.

9. Módlmy się za przebywających na wakacjach i urlopach oraz za rolników o dobrą pogodę na czas zbiorów.

Z A P O W I E D Z I P R Z E D Ś L U N E