T Y D Z I E Ń   W Y C H O W A N I A

Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie

15 – 22 WRZEŚNIA 2019

„Zamieszkać razem z Jezusem”

NIEDZIELA – 15 września 2019

11.00 – Msza Święta Rodzinna – rozpoczęcie Tygodnia Wychowania

PONIEDZIAŁEK – 16 września 2019

18.00 – Msza Św.  dla Przedszkola i uczniów kl. 0, I, II Szkół Podstawowych. Poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas I.

WTOREK – 17 września 2019

18.00 – Msza św. dla uczniów kl. III Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii. Spotkanie z rodzicami i dziećmi dotyczące przygotowania do 1. komunii św.

ŚRODA – 18 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów kl. IV, V Szkół Podstawowych
18.00 – Msza Św. z udziałem uczniów

CZWARTEK – 19 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów klas VI, VII, VIII Szkół Podstawowych
18.00 - Msza Św. z udziałem uczniów, po Mszy św. spotkanie z młodzieżą  klas
VI i VII na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania.

XVI Niedziela Zwykła – 21.07.2019r.

1.    Dzisiaj rozpoczyna się  20. Tydzień św. Krzysztofa, patrona podróżnych. Po każdej Mszy św.  błogosławieństwo kierowców  i  poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji możemy wziąć udział w Akcji św. Krzysztof -  1 grosz za 1 kilometr bezwypadkowej jazdy   i złożyć ofiarę na zakup misyjnych środków transportu.

2.    W czwartek, 25 lipca, w wigilię odpustu ku czci św. Anny, na cmentarzu grzebalnym  o  godz. 18.00 Msza św. za zmarłych parafian /w razie deszczu Msza św. w kościele/ Po Mszy św. odbędzie się czuwanie w kościele od godz. 19.30 do 21.00.

3.    W piątek, 26 lipca dzień odpustu ku czci św. Anny, patronki naszej parafii. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 9.30, 12.00 – suma odpustowa z procesją Eucharystyczną i 18.00. W Stanisławowie o godz. 8.00. Kazania w tych dniach będzie głosił ks. Grzegorz Świtalski, proboszcz parafii św. Ojca Pio w Tomaszowie Lubelskim.  Procesja Eucharystyczna jest wyrazem naszej wiary, stąd też prosimy parafian o godne przygotowanie tej procesji. Prosimy panie w strojach ludowych, strażaków w mundurach, dziewczynki do sypania kwiatów, grupy modlitewne oraz innych wiernych. Zechciejmy wziąć obrazy, chorągwie i feretrony do procesji.

4.    W dniu odpustu będzie prowadzony kiermasz charytatywny przy naszym kościele zorganizowany przez  Caritas Parafii. Dochód  będzie przeznaczony na Misje Święte.

5.    Do 28 lipca, / niedziela/,  przyjmujemy zapisy na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę z Zamościa na Jasną Górę. Podobnie jak w latach ubiegłych prosimy naszych parafian o przyjęcie pielgrzymów z Tomaszowa Lubelskiego na nocleg, 02 sierpnia br. /piątek/ i zgłoszenie w zakrystii  o ilości miejsc noclegowych. Więcej informacji na ten temat podamy w przyszłą niedzielę.

6.    Mieszkańcom Majdanu Nepryskiego dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła.   Było 5 osób.  W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła przed odpustem w środę, 24 lipca lub w czwartek, 25 lipca.

7.    Kontynuujemy prace remontowo - restauratorskie elewacji zewnętrznej naszego kościoła. Powyższe prace wykonuje firma Joint  Venture Jarosława Wojciechowskiego  z Wożuczyna. Pragniemy wyrazić wdzięczność wiernym za składane ofiary pieniężne na powyższe prace.

8.    Ofiary na kościół –  bezim. z Osady Długi Kąt,  bezim. z Samsonówki, bezim. z Borowiny, od Rodziny Szkaplerznej, bezim. z ul. Nowej, bezim. z Biłgoraja  "Bóg zapłać".

9.    Studenci Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz dyrektor MOK w Józefowie zapraszają w dniu dzisiejszym na wernisaż do MOK w Józefowie na godz. 17.00.

10.    Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Józefowie informuje, że w każdy ostatni czwartek danego miesiąca w godz. 15.00-18.00 w siedzibie MOPS w Józefowie dyżur pełni p. Adam Borkowski, który świadczy usługi terapeutyczne dla osób uzależnionych i członków ich rodzin w zakresie porad z dziedziny uzależnień i przemocy. Dyżur  w miesiącu lipcu odbędzie się w najbliższy czwartek, 25 lipca o godz. 15.00.

11.    Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju informuje o naborze chętnych do kształcenia w kierunku technika farmaceuty, opiekuna osób starszych, technika masażysty i innych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

12.    Dzisiaj pogrzeb ś.p. + Władysława Wielgana z Siedlisk. Wyprowadzenie z domu o godz. 13.00. Wieczne odpoczywanie…

13.    Modlitwa.

Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U N E

- Janusz Dragosz, par. św. Jakuba Ap. w Prusicach i Paulina Dragosz z d.Malec, par. tutejszej – zapowiedź II.
- Łukasz Marek Garbiec i Aleksandra Ewa Garbiec z d. Grzyb, oboje par. św. Brata Alberta w Lublinie – zapowiedź II.
- Daniel Janiuk i Anna Magdalena Janiuk z d. Studnicka, oboje par. tutejszej –  zapowiedź II.
- Maciej Kruczek z par. św. Mikołaja w Rzeszowie i Katarzyna Bodys, par. tutejszej – zapowiedź I.