VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019r.

VI Niedziela Wielkanocna  – 26.05.2019r.1. Dzisiaj  o godz. 11.00 Komunia św. Rocznicowa dla dzieci klas IV. Taca na budownictwo sakralne. Gościmy ks. Roberta Strusa, proboszcza Katedry w Zamościu, który za pozwoleniem ks. biskupa  zbierze ofiary na remont Katedry Zamojskiej.  O godz. 16.00 poświęcenie pól: Górniki Nowe, Górniki Stare i Szopowe.  Po Mszy św. wieczorowej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej. W dniu dzisiejszym w sposób szczególny pamiętajmy o naszych matkach z okazji ich święta.

2. W poniedziałek, wtorek i w środę  przypadają dni modlitw o urodzaje, czyli tzw. Dni Krzyżowe. W związku z tym od jutra poświęcenie pól dla mieszkańców Józefowa. O godz. 18.00 Msza św. w intencji mieszkańców Józefowa z poszczególnych ulic, a po Mszy św.  procesja wokół kościoła z modlitwą o urodzaje i uświęcenie pracy ludzkiej.  Na poświęcenie pól zapraszamy mieszkańców:
- w poniedziałek z: ul. Kościuszki, Romanowskiego, Cichej, Rynku, Słonecznej, Armii Krajowej  i Źródlanej
- we wtorek z:  ul. Leśnej, Targowej, Zielonej, Przemysłowej, Usługowej, Popławskiego
- w środę z: ul. Nowej, Górniczej, Batalionów Chłopskich, Sosnowej, Kamiennej,   
Pogodnej, Ogrodowej  i Biłgorajskiej

3. W piątek, 31 maja rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godz. 18.00 Msza św. w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i ich rodzin. W Sanktuarium w Krasnobrodzie Diecezjalna Pielgrzymka Chorych.

4. W sobotę, 01 czerwca 1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Adoracja Eucharystyczna do godz. 21.00 połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu maju.  Tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane po Mszy św. wieczorowej.  W Katedrze Zamojskiej o godz. 10.00 święcenia prezbiteratu, do których przystąpi nasz rodak,  diakon Paweł Krzaczek. W niedzielę zaś o godz. 12.30 odprawi swoją pierwszą Mszę św. w naszej parafii.

5. W przyszłą niedzielę, 02 czerwca 1. niedziela miesiąca. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. za pomordowanych i poległych mieszkańców Gminy Józefów w okresie II wojny światowej. O godz. 12.30 Msza św. prymicyjna ks. Pawła Krzaczka. O godz. 16.00 poświęcenie pól w  następujących miejscowościach: Borowina, Długi Kąt  i ul. 29 Marca.

6. Ofiary na kościół – p. Jan Szymański z Górnik, dziękujemy  rodzicom dzieci 1.Komunijnych za wykonanie nowych ławek na placu przykościelnym i ofiarę na kościół, bezim. z Biłgoraja, „Bóg zapłać”.

7. Rodzicom dzieci Komunii św. Rocznicowej dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Za tydzień o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców Samsonówki. W okresie letnim sprzątanie kościoła co tydzień.

8. W dniach 31 maja i 1 czerwca w Częstochowie odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Szczegóły na plakacie.

9. W ubiegłym tygodniu firma pogrzebowa Surma złożyła rezygnację z administracji cmentarza grzebalnego z racji wysokich kosztów wywozu śmieci. Zwracamy się kolejny raz z prośbą do parafian o segregację śmieci.

10. Modlitwa w intencji Ojczyzny w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Przemysław Nieścior z par. tutejszej i Patrycja Socha z par. Górecko Kościelne – zapowiedź II.
- Piotr Żmuda z par. tutejszej i Magdalena Gałan z par. Bondyrz – zapowiedź II.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony