T Y D Z I E Ń   W Y C H O W A N I A

Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie

15 – 22 WRZEŚNIA 2019

„Zamieszkać razem z Jezusem”

NIEDZIELA – 15 września 2019

11.00 – Msza Święta Rodzinna – rozpoczęcie Tygodnia Wychowania

PONIEDZIAŁEK – 16 września 2019

18.00 – Msza Św.  dla Przedszkola i uczniów kl. 0, I, II Szkół Podstawowych. Poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas I.

WTOREK – 17 września 2019

18.00 – Msza św. dla uczniów kl. III Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii. Spotkanie z rodzicami i dziećmi dotyczące przygotowania do 1. komunii św.

ŚRODA – 18 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów kl. IV, V Szkół Podstawowych
18.00 – Msza Św. z udziałem uczniów

CZWARTEK – 19 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów klas VI, VII, VIII Szkół Podstawowych
18.00 - Msza Św. z udziałem uczniów, po Mszy św. spotkanie z młodzieżą  klas
VI i VII na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania.

I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 1. niedzielą Wielkiego Postu. Po sumie Gorzkie Żale i spotkanie Legionu Maryi – członków pomocniczych w sali parafialnej. Dziś rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.

2. W środę, 13 marca przypada 6.rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi modlitwami.

3. W przyszłą niedzielę, 17 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne /odczytać program/.

4. Przyszła niedziela "Ad Gentes" jest  dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji zbiórka ofiar do puszek na "Krajowy Fundusz Misyjny". O godz. 12.00 modlitwy do Matki Bożej Szkaplerznej.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży w środy o godz. 16.30, dla starszych w piątki o godz. 16.30. Gorzkie Żale w każdą niedzielę po sumie.

6. Na stoliku z prasą wyłożona jest księga trzeźwości, w której prosimy wpisywać swoje wielkopostne postanowienia.

7. Ofiary na k-ół: bezim. z ul. Leśnej, bezim. z ul. Leśnej, bezim. z ul. Biłgorajskiej na kościół w Stanisławowie „Bóg zapłać”

8. Mieszkańców Długiego Kąta Osady prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w sobotę, 23 marca /za dwa tygodnie/. W dniu wczorajszym nie było nikogo.

9. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”.

10. W dniach 22-24 marca br. w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się kurs Nowe Życie. Wspólnota Galilea serdecznie zaprasza każdego, kto chciałby skorzystać z tych rekolekcji w okresie Wielkiego Postu. Więcej informacji na plakacie.

11. Planowany jest wyjazd do Włoch w terminie 27.04 – 05.05.2019r. W programie zwiedzanie m.in. Padwy, Asyżu, Rzymu, Pompei. Koszt wyjazdu 650 zł i 330 euro. Kontakt z p. Małgorzatą: 661 501 985. Osoby zainteresowane wyjazdem mogą pobrać w zakrystii dokładny program pielgrzymki.

12. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej zaprasza na spektakl „Brat naszego Boga” z udziałem miejscowych aktorów. Premiera 17 marca /niedziela/ br. o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowej. Jest to uczczenie 20 – letniej obecności Jana Pawła II na naszej Zamojskiej Ziemi.

13. Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Szczegóły na ulotkach, które znajdują się na stoliku z prasą.

14. Zmarł + Leszek Nizio z Majdanu Nepryskiego. Termin pogrzebu nieustalony. Wieczne odpoczywanie…

Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U B N E

- Alan Ćwikła z par. św. Jana Chrzciciela w Potoku Górnym i Magdalena Buczkowska, par. tutejszej – zapowiedź II.
- Artur Kostrubiec,  z par. tutejszej i Sylwia Anna Głowik z par. św. Jana Chrzciciela w Potoku Górnym – zapowiedź II.