T Y D Z I E Ń   W Y C H O W A N I A

Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie

15 – 22 WRZEŚNIA 2019

„Zamieszkać razem z Jezusem”

NIEDZIELA – 15 września 2019

11.00 – Msza Święta Rodzinna – rozpoczęcie Tygodnia Wychowania

PONIEDZIAŁEK – 16 września 2019

18.00 – Msza Św.  dla Przedszkola i uczniów kl. 0, I, II Szkół Podstawowych. Poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas I.

WTOREK – 17 września 2019

18.00 – Msza św. dla uczniów kl. III Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii. Spotkanie z rodzicami i dziećmi dotyczące przygotowania do 1. komunii św.

ŚRODA – 18 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów kl. IV, V Szkół Podstawowych
18.00 – Msza Św. z udziałem uczniów

CZWARTEK – 19 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów klas VI, VII, VIII Szkół Podstawowych
18.00 - Msza Św. z udziałem uczniów, po Mszy św. spotkanie z młodzieżą  klas
VI i VII na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania.

VIII Niedziela Zwykła – 03.03.2019r.

1. Dzisiaj ostatnia niedziela karnawału. Z racji 1. niedzieli miesiąca po sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu lutym. Rozpoczyna się  Tydzień Trzeźwości Narodu. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny. Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea i Katolickie Przymierze Mężczyzn zapraszają na spotkanie Galilejskiej Winnicy Zamojskiej w Józefowie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.30, a następnie dalsza część świętowania dla wszystkich chętnych w sali MOK   w Józefowie przy ul. Krótkiej.  Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej.

2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem  rozpoczyna się 40 dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu św., sami zaś dziękujemy za otrzymaną na chrzcie św. wiarę. Należy podkreślić wartość umartwienia podejmowanego w duchu pobożności i miłości bliźniego.

3. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. W Stanisławowie o godz. 11.00.Na każdej Mszy św. poświęcenie i posypanie głów popiołem. Obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Powstrzymanie się od pokarmów obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Do postu ilościowego zobowiązane są osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 14 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, by byli wprowadzani w autentycznego ducha pokuty.

4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

5. Na stoliku z prasą wyłożona zostanie księga trzeźwości,  w której prosimy wpisywać swoje wielkopostne postanowienia.

6. W tym tygodniu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św.

7. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu po sumie. W Stanisławowie: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 15.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 10.30.

8. W sobotę, 09 marca o godz. 10.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

9. W przyszłą niedzielę, 10 marca po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do 1. Komunii św. i ich rodziców.

10. Mieszkańców  Długiego Kąta Osady prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę.

11. MOK w Józefowie zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się w dniu 08 marca  w sali kameralnej o godz. 15.00. W programie montaż poetycko – muzyczny w wykonaniu młodzieży pracującej przy MOK oraz koncert zespołu muzycznego PREZYDENT z Lublina. Organizatorzy zapraszają.

12. Modlitwa

Z A P O W I E D Z I  P R Z E D Ś L U B N E

- Alan Ćwikła z par. św. Jana Chrzciciela w Potoku Górnym i Magdalena Buczkowska, par. tutejszej – zapowiedź I.
- Artur Kostrubiec,  z par. tutejszej i Sylwia Anna Głowik z par. św. Jana Chrzciciela w Potoku Górnym – zapowiedź I.