T Y D Z I E Ń   W Y C H O W A N I A

Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie

15 – 22 WRZEŚNIA 2019

„Zamieszkać razem z Jezusem”

NIEDZIELA – 15 września 2019

11.00 – Msza Święta Rodzinna – rozpoczęcie Tygodnia Wychowania

PONIEDZIAŁEK – 16 września 2019

18.00 – Msza Św.  dla Przedszkola i uczniów kl. 0, I, II Szkół Podstawowych. Poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas I.

WTOREK – 17 września 2019

18.00 – Msza św. dla uczniów kl. III Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii. Spotkanie z rodzicami i dziećmi dotyczące przygotowania do 1. komunii św.

ŚRODA – 18 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów kl. IV, V Szkół Podstawowych
18.00 – Msza Św. z udziałem uczniów

CZWARTEK – 19 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów klas VI, VII, VIII Szkół Podstawowych
18.00 - Msza Św. z udziałem uczniów, po Mszy św. spotkanie z młodzieżą  klas
VI i VII na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania.

II Niedziela Zwykła – 20.01.2019r.

1. Dzisiaj po wieczorowej Mszy św. spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej.

2. Jutro Dzień Babi, pojutrze Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

3. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i potrwa do 25 stycznia.

4. W sobotę, 26 stycznia Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

5. Ofiara na kościół – bezim. z ul. Kościuszki,  "Bóg zapłać".

6. Mieszkańców Długiego Kąta Wsi prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę. W okresie zimowym sprzątanie co dwa tygodnie.

7. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika „Niedziela”.

8. Składamy serdeczne "Bóg zapłać” naszym parafianom za ofiary na potrzeby kościoła złożone podczas kolędy: bloki przy ul. Kościuszki, ul. Leśna, ul. Popławskiego, ul Przy Rynku, ul. Kościuszki
Powyższe ofiary będą przeznaczone na prace restauratorsko- renowacyjne elewacji zewnętrznej naszego kościoła.

9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy naszym parafianom za życzliwe przyjmowanie nas w swoich domach.

10.  Pragniemy przekazać podziękowanie od Małgorzaty osobom, które wspierają ją w leczeniu:  wolontariuszom Caritas naszej Parafii, kierowcom za pomoc w transporcie do szpitala w Gliwicach i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie finansowe. Stan zdrowia chorej Małgosi jest bardzo ciężki. Polecajmy ją Panu Bogu w naszych modlitwach.

11. Sprawozdanie administracyjne za rok 2018 Caritas Parafii.

12. Sprawozdanie administracyjne ze Stanisławowa.

13. Dzisiaj o godz. 14.00 pogrzeb śp. +Stanisława Kostrubca ze Stanisławowa. Wieczne odpoczywanie…