Niedziela Chrztu Pańskiego – 13.01.2019r.

1. Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy śpiewamy do 2 lutego. Po sumie spotkanie opłatkowe członków Legionu Maryi, Rycerstwa Niepokalanej, Apostolstwa Dobrej Śmierci w sali parafialnej. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków.    O godz. 19.00 spotkanie Katolickiego Przymierza Mężczyzn. Bliższe informacje u ks. Marcina.

2. Mieszkańcom Długiego Kąta Wsi dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 4 osoby. Następne sprzątanie za dwa tygodnie.

3. Ofiary na kościół – bezim. z Majdanu Nepryskiego, p. Władysława Litwin z Długiego Kąta Wsi,  bezim. z ul. Kamiennej, "Bóg zapłać"

4. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela”.

5. W czwartek, 17 stycznia Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu.

6. Od piątku, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i potrwa do 25 stycznia.

7. W sobotę, 19 stycznia dzień imienin Biskupa Pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

8. W przyszłą niedzielę, 20 stycznia o godz. 7.00 Msza św. w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci ich rodzin.

9. Planowana wizyta duszpasterska na bieżący tydzień:
- dzisiaj          od godz.   15.00 –  bloki przy ul. Kościuszki
- we wtorek, 15 stycznia od godz. 15.30 – ul. Leśna
- w środę, 16 stycznia od godz. 15.30 – ul. Popławskiego
- w czwartek, 17 stycznia – od godz. 15.30 – ul. Przy Rynku
- w sobotę, 19 stycznia – od godz. 8.30 – ul. Kościuszki z obu stron

9. Składamy serdeczne „ Bóg zapłać” naszym parafianom za ofiary na potrzeby kościoła złożone podczas kolędy z: Długi Kąt Wieś, ul. Biłgorajska, ul. Zielona, Siedliska – Tartak, ul. Romanowskiego i ul. Cicha, Potok – Senderki, ul. Górnicza, ul. 29 Marca, ul. Sosnowa, ul. Batalionów Chłopskich, Samsonówka, ul. Targowa, ul. Przemysłowa, ul. Kamienna, Ogrodowa, Pogodna

Powyższe ofiary są przeznaczone na prace restauratorsko-renowacyjne elewacji zewnętrznej naszego kościoła, a ofiary ze Stanisławowa i Górnik na kościół w Stanisławowie.
W tym tygodniu, w sobotę planujemy zakończenie kolędy. Jeśli z jakiegoś powodu kolęda się nie odbyła, a wierni chcą przyjąć księdza, prosimy zgłosić się do zakrystii celem ustalenia terminu takiej wizyty.

10. Sprawozdanie administracyjne /odczytać/.