T Y D Z I E Ń   W Y C H O W A N I A

Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie

15 – 22 WRZEŚNIA 2019

„Zamieszkać razem z Jezusem”

NIEDZIELA – 15 września 2019

11.00 – Msza Święta Rodzinna – rozpoczęcie Tygodnia Wychowania

PONIEDZIAŁEK – 16 września 2019

18.00 – Msza Św.  dla Przedszkola i uczniów kl. 0, I, II Szkół Podstawowych. Poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas I.

WTOREK – 17 września 2019

18.00 – Msza św. dla uczniów kl. III Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii. Spotkanie z rodzicami i dziećmi dotyczące przygotowania do 1. komunii św.

ŚRODA – 18 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów kl. IV, V Szkół Podstawowych
18.00 – Msza Św. z udziałem uczniów

CZWARTEK – 19 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów klas VI, VII, VIII Szkół Podstawowych
18.00 - Msza Św. z udziałem uczniów, po Mszy św. spotkanie z młodzieżą  klas
VI i VII na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Niedziela Objawienia Pańskiego Trzech Króli – 06.01.2019r.

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Taca na Krajowy Fundusz Misyjny. Z racji 1.niedzieli miesiąca po sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu grudniu. W MOK od godz. 14.30 Koncert Kolęd. Zapraszamy.  Po Mszy św. wieczorowej spotkanie opłatkowe Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej.

2. W przyszłą niedzielę, 13 stycznia Święto Chrztu Pańskiego. Po sumie spotkanie opłatkowe członków Legionu Maryi, Rycerstwa Niepokalanej, Apostolstwa Dobrej Śmierci w sali parafialnej. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków.

3. Mieszkańców Długiego Kąta Wsi prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę.

4. Ofiara na kościół – bezim. z ul. Kościuszki, bezim., "Bóg zapłać".

5. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela”.

6. Pracownicy, Uczniowie, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. M.Romanowskiego w Józefowie, Caritas Parafii, MOK w Józefowie serdecznie zapraszają na VIII Koncert Noworoczny, który odbędzie się w czwartek, 10 stycznia o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Józefowie.

7. Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju propaguje ulotki pt: „Zatrzymaj przemoc. Nikt nie ma prawa Cię krzywdzić”, których zadaniem jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości społecznej w zakresie przyczyn i skutków przemocy w rodzinie. Ulotki znajdują się na stoliku z prasą.

8. Planowana wizyta duszpasterska na bieżący tydzień:

- poniedziałek, 07 stycznia    od godz.   8.30 –  Długi Kąt Wieś
od  godz. 15.30 – ul. Biłgorajska i ul. Zielona
- wtorek, 08 stycznia      od godz.    8.30 - Siedliska-Tartak
od godz. 15.30 –  ul. Romanowskiego i ul. Cicha
- środa, 09 stycznia -        od godz.   8.30 – Potok-Senderki
od godz. 15.30 –  ul. Górnicza
- czwartek, 10 stycznia          od godz.    8.30 -  ul. 29 Marca
od godz.  15.30 - ul. Sosnowa, ul. Batalionów Chłopskich
- piątek, 11 stycznia            od godz.    8.30 – Samsonówka
od godz. 15.30   - ul. Targowa i ul. Przemysłowa
- sobota, 12 stycznia            od godz.   8.30 - ul. Kamienna, Ogrodowa i Pogodna
- niedziela, 13 stycznia     od godz. 15.00 – bloki przy ul. Kościuszki

9. Składamy serdeczne „ Bóg zapłać” naszym parafianom za ofiary na potrzeby kościoła złożone podczas kolędy z:  Górnik Nowych i Starych, z  Długiego Kąta Osady, ul. Armii Krajowej, ul. Źródlanej, Stanisławowa, Szopowego, Borowiny

Powyższe ofiary będą przeznaczone na prace restauratorsko-renowacyjne elewacji zewnętrznej naszego kościoła, a ofiary ze Stanisławowa i Górnik na kościół w Stanisławowie.