UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2018r.

UROCZYSTOŚĆ  NARODZENIA   PAŃSKIEGO – 25.12.2018r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość  Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św.: godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. W Stanisławowie o godz. 11.00.

2. Życzenia świąteczne nadesłali:
- Pasterze naszej diecezji
- Parlamentarzyści
- Starostwo w Biłgoraju
- Burmistrz Józefowa i Władze Samorządowe
- Placówki Oświatowe i Instytucje oraz Zakłady Pracy i Przedsiębiorstwa z terenu naszej parafii
- NZOZ "Nasze Zdrowie" w Józefowie
- Ośrodki Pomocy Społecznej w Józefowie i z terenu parafii
- Stowarzyszenia, Zakłady Pracy,  Pensjonaty i Zakłady Pielęgnacyjno-Opiekuńcze z terenu naszej parafii
- Kapłani, Misjonarze, Siostry i Bracia Zakonni i  inni
- Parafianie zamieszkali poza parafią i miejscowi

3. Dziękujemy za pomoc w dekorowaniu kościoła: p. kościelnemu i Kacprowi Wojcieszko,  księżom: ks. Tomaszowi i ks. Marcinowi oraz innym osobom za pomoc w dekoracji choinek i wykonanie stroików na boczne ołtarze.  Nadleśnictwu Józefów jesteśmy wdzięczni za świerki ofiarowane do kościoła.  Dziękujemy również p. Januszowi Nieściorowi za świerki z własnej plantacji.

4. Jutro, 26 grudnia przypada Święto Św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny.    Po każdej Mszy św. błogosławienie owsa. Taca na Kapłański Fundusz Zdrowotny.

5. W czwartek, 27 grudnia wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Msze św. o godz. 9.30 i 17.00. Na każdej Mszy św. błogosławienie  i udzielanie wina. Będziemy mogli też przynieść i poświęcić wino w kościele.

6. Ministranci z naszej parafii będą kolędować na terenie Józefowa w dniu jutrzejszym oraz  w Uroczystość Trzech Króli, 06 stycznia 2019r.

7. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Pragniemy przypomnieć, że wizyta duszpasterska nazywana też kolędą ma na celu spotkanie duszpasterza z rodziną, wspólną modlitwę w intencji rodziny połączoną z błogosławieństwem domu.

8. Planowana wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
- w czwartek, 27 grudnia od godz. 10.30 – Hamernia.
- w piątek, 28 grudnia od godz. 8.30 Majdan Nepryski /od Klina/–
od godz. 15.30 – ul. Słoneczna
- w sobotę, 29 grudnia od godz. 8.30 - Majdan Nepryski /od Choin/
od godz. 15.30 - ul. Nowa

9. Niech dzisiejsza zaduma nad Betlejem i tym, co się tam wydarzyło, skłoni nas do refleksji nad własnym życiem. Niech ten piękny czas uczy nas miłości do Boga, do siebie nawzajem. Radujmy się więc, gdyż Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas. Naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy Bożego pokoju, miłości i radości.