IV NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018r.

IV NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018r.1. Dzisiaj ostatnia, IV Niedziela Adwentu.
2. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 7.00 Msza św. zbiorowa za naszych zmarłych. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy zapisać na kartce i wrzucić do puszki ustawionej w zakrystii. Niech pamięć o zmarłych w tym dniu będzie naszym świątecznym darem. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Pasterka  o północy, 15 minut przed Pasterką nowenna do Bożego Narodzenia. W Stanisławowie Pasterka również o północy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            
3. We wtorek, 25 grudnia obchodzimy Uroczystość  Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św.: godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00.   W Stanisławowie o godz. 11.00.
4. W środę, 26 grudnia święto św. Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła. Porządek Mszy św. niedzielny: 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. Taca na kapłański fundusz zdrowotny. Po każdej Mszy św. błogosławienie owsa.
5. W czwartek, 27 grudnia wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Msze św. o godz. 9.30  i 17.00. Będziemy mogli też przynieść i poświęcić wino w kościele.  
6. W przyszłą niedzielę, 30 grudnia, Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi problemami.
7. Dziękujemy mieszkańcom Długiego Kąta Wsi za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 3  osoby.
8. Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru tygodnika „Niedziela”. W bieżącym numerze  znajdziemy artykuły m.in. Ks. Jacka Molka „Tajemnice Bożego Narodzenia”, ks. Pawła Rozpiątkowskiego „Cud Betlejemskiej Nocy”, Joanny Łukaszuk – Rittre „Cicha Noc, Święta Noc”, Katarzyny Woynarowskiej „Wigilijne powroty”, ponadto do tygodnika dołączona jest płyta CD z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego wraz z tekstem kolęd: „Niedziela” kolęduje z Ryszardem Rynkowskim.  Jest też kalendarz ścienny na 2019r. Cena 10 zł.
9. Caritas Parafii wyraża gorącą wdzięczność Parafianom za ofiarowaną żywność podczas akcji "Tak,  pomagam",  która odbyła się 07 i 08 grudnia br. Dziękujemy  wolontariuszom  za aktywną pomoc przy zbieraniu produktów. Podarowana żywność trafiła dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.
10. Wolontariusze Caritas Parafii rozprowadzają stroiki i ozdoby świąteczne na placu przykościelnym na wsparcie Małgosi w trudnym i długim leczeniu. Możemy tam również nabyć świecę Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
11. Ofiara na kościół – bezim. z ul. Kościuszki  "Bóg zapłać". Pragniemy wyrazić wdzięczność Radzie Duszpastersko-Ekonomicznej, a także wolontariuszom za pomoc w rozprowadzeniu opłatków do naszych domów. Dziękujemy też parafianom za złożone przy tej okazji ofiary na kościół, które będą przeznaczone na prace przy elewacji zewnętrznej kościoła, a ze stanisławowa i Górnik na prace przy kościele w Stanisławowie.
12. Zmarł śp. +Władysław Gmyz z Majdanu Nepryskiego. Pogrzeb jutro o godz. 9.30 bezpośrednio w kościele. Pół godz. wcześniej różaniec w jego intencji. Wieczne odpoczywanie…
13. Modlitwa.

IV NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018r.

 

 1. Dzisiaj ostatnia, IV Niedziela Adwentu.

 2. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 7.00 Msza św. zbiorowa za naszych zmarłych. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy zapisać na kartce i wrzucić do puszki ustawionej w zakrystii. Niech pamięć o zmarłych w tym dniu będzie naszym świątecznym darem. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Pasterka o północy, 15 minut przed Pasterką nowenna do Bożego Narodzenia. W Stanisławowie Pasterka również o północy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

 3. We wtorek, 25 grudnia obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św.: godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. W Stanisławowie o godz. 11.00.

 4. W środę, 26 grudnia święto św. Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła. Porządek Mszy św. niedzielny: 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. Taca na kapłański fundusz zdrowotny. Po każdej Mszy św. błogosławienie owsa.

 5. W czwartek, 27 grudnia wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Msze św. o godz. 9.30 i 17.00. Będziemy mogli też przynieść i poświęcić wino w kościele.

 6. W przyszłą niedzielę, 30 grudnia, Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi problemami.

 7. Dziękujemy mieszkańcom Długiego Kąta Wsi za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 3 osoby.

 8. Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru tygodnika „Niedziela”. W bieżącym numerze znajdziemy artykuły m.in. Ks. Jacka Molka „Tajemnice Bożego Narodzenia”, ks. Pawła Rozpiątkowskiego „Cud Betlejemskiej Nocy”, Joanny Łukaszuk – Rittre „Cicha Noc, Święta Noc”, Katarzyny Woynarowskiej „Wigilijne powroty”, ponadto do tygodnika dołączona jest płyta CD z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego wraz z tekstem kolęd: „Niedziela” kolęduje z Ryszardem Rynkowskim. Jest też kalendarz ścienny na 2019r. Cena 10 zł.

 9. Caritas Parafii wyraża gorącą wdzięczność Parafianom za ofiarowaną żywność podczas akcji "Tak, pomagam", która odbyła się 07 i 08 grudnia br. Dziękujemy wolontariuszom za aktywną pomoc przy zbieraniu produktów. Podarowana żywność trafiła dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.

 10. Wolontariusze Caritas Parafii rozprowadzają stroiki i ozdoby świąteczne na placu przykościelnym na wsparcie Małgosi w trudnym i długim leczeniu. Możemy tam również nabyć świecę Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 11. Ofiara na kościół – bezim. z ul. Kościuszki "Bóg zapłać". Pragniemy wyrazić wdzięczność Radzie Duszpastersko-Ekonomicznej, a także wolontariuszom za pomoc w rozprowadzeniu opłatków do naszych domów. Dziękujemy też parafianom za złożone przy tej okazji ofiary na kościół, które będą przeznaczone na prace przy elewacji zewnętrznej kościoła, a ze stanisławowa i Górnik na prace przy kościele w Stanisławowie.

 12. Zmarł śp. +Władysław Gmyz z Majdanu Nepryskiego. Pogrzeb jutro o godz. 9.30 bezpośrednio w kościele. Pół godz. wcześniej różaniec w jego intencji. Wieczne odpoczywanie…

 13. Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
- godzina 1230
- godzina 1700
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1700

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony