III NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2018r.

III NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2018r.1. Dziś obchodzimy Niedzielę Radości "Gaudete", bo Pan jest blisko. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.  Dzisiaj Młodzież oazowa z naszej parafii po każdej Mszy św.  rozprowadza sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary za sianko będą przeznaczone na rekolekcje wakacyjne dla młodzieży Ruchu Światło-Życie z naszej parafii.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                
2. W dniu dzisiejszym  Wolontariusze Caritas Parafii  rozprowadzają stroiki i ozdoby świąteczne na placu przykościelnym. Dochód z tych prac zostanie przekazany na wsparcie Małgosi w trudnym i długim leczeniu. Wszystkie prace zostały przekazane przez Miejską Bibliotekę, która zorganizowała konkurs bożonarodzeniowy. Wszystkim uczestnikom konkursu oraz pracownikom biblioteki  składamy gorące podziękowania.


3. Dzisiaj rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia, która będzie odprawiana codziennie o godz. 16.45.


4. W zakrystii  przyjmujemy zapisy chorych, których odwiedzimy w domach przed świętami Bożego Narodzenia w piątek, 21 grudnia od godz. 8.30.


5. W przyszłą niedzielę, 23 grudnia o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i ich rodzin. Podobnie jak w latach ubiegłych w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 7.00 zostanie odprawiona też  Msza św. zbiorowa za naszych zmarłych. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy zapisać na kartce i wrzucić do puszki ustawionej w zakrystii. Niech pamięć o zmarłych w tym dniu będzie naszym świątecznym darem.


6. Na stoliku za ławkami możemy nabywać świecę Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.


7. Ofiary na k-ół: bezim. z Samsonówki „Bóg zapłać”.


8. Mieszkańcom Długiego Kąta Wsi dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 6 osób. Zwracamy się z prośbą, aby w tym tygodniu posprzątać kościół w piątek lub w sobotę.


9. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika „Niedziela”.


10. Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
- godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony