T Y D Z I E Ń   W Y C H O W A N I A

Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie

15 – 22 WRZEŚNIA 2019

„Zamieszkać razem z Jezusem”

NIEDZIELA – 15 września 2019

11.00 – Msza Święta Rodzinna – rozpoczęcie Tygodnia Wychowania

PONIEDZIAŁEK – 16 września 2019

18.00 – Msza Św.  dla Przedszkola i uczniów kl. 0, I, II Szkół Podstawowych. Poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas I.

WTOREK – 17 września 2019

18.00 – Msza św. dla uczniów kl. III Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii. Spotkanie z rodzicami i dziećmi dotyczące przygotowania do 1. komunii św.

ŚRODA – 18 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów kl. IV, V Szkół Podstawowych
18.00 – Msza Św. z udziałem uczniów

CZWARTEK – 19 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów klas VI, VII, VIII Szkół Podstawowych
18.00 - Msza Św. z udziałem uczniów, po Mszy św. spotkanie z młodzieżą  klas
VI i VII na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania.

III NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2018r.

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Radości "Gaudete", bo Pan jest blisko. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.  Dzisiaj Młodzież oazowa z naszej parafii po każdej Mszy św.  rozprowadza sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary za sianko będą przeznaczone na rekolekcje wakacyjne dla młodzieży Ruchu Światło-Życie z naszej parafii.
2. W dniu dzisiejszym  Wolontariusze Caritas Parafii  rozprowadzają stroiki i ozdoby świąteczne na placu przykościelnym. Dochód z tych prac zostanie przekazany na wsparcie Małgosi w trudnym i długim leczeniu. Wszystkie prace zostały przekazane przez Miejską Bibliotekę, która zorganizowała konkurs bożonarodzeniowy. Wszystkim uczestnikom konkursu oraz pracownikom biblioteki  składamy gorące podziękowania.

3. Dzisiaj rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia, która będzie odprawiana codziennie o godz. 16.45.

4. W zakrystii  przyjmujemy zapisy chorych, których odwiedzimy w domach przed świętami Bożego Narodzenia w piątek, 21 grudnia od godz. 8.30.

5. W przyszłą niedzielę, 23 grudnia o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i ich rodzin. Podobnie jak w latach ubiegłych w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 7.00 zostanie odprawiona też  Msza św. zbiorowa za naszych zmarłych. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy zapisać na kartce i wrzucić do puszki ustawionej w zakrystii. Niech pamięć o zmarłych w tym dniu będzie naszym świątecznym darem.

6. Na stoliku za ławkami możemy nabywać świecę Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

7. Ofiary na k-ół: bezim. z Samsonówki „Bóg zapłać”.

8. Mieszkańcom Długiego Kąta Wsi dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 6 osób. Zwracamy się z prośbą, aby w tym tygodniu posprzątać kościół w piątek lub w sobotę.

9. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika „Niedziela”.