T Y D Z I E Ń   W Y C H O W A N I A
Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie

15 – 22 WRZEŚNIA 2019

„Zamieszkać razem z Jezusem”


NIEDZIELA – 15 września 2019


11.00 – Msza Święta Rodzinna – rozpoczęcie Tygodnia Wychowania

PONIEDZIAŁEK – 16 września 2019

18.00 – Msza Św.  dla Przedszkola i uczniów kl. 0, I, II Szkół Podstawowych. Poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas I.


WTOREK – 17 września 2019

18.00 – Msza św. dla uczniów kl. III Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii. Spotkanie z rodzicami i dziećmi dotyczące przygotowania do 1. komunii św.

ŚRODA – 18 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów kl. IV, V Szkół Podstawowych
18.00 – Msza Św. z udziałem uczniów  

CZWARTEK – 19 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów klas VI, VII, VIII Szkół Podstawowych
18.00 - Msza Św. z udziałem uczniów, po Mszy św. spotkanie z młodzieżą  klas                   
VI i VII na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania.II NIEDZIELA ADWENTU – 09.12.2018r.

II NIEDZIELA ADWENTU – 09.12.2018r.1. Dzisiaj  zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”- Gruzja.   Gościmy Ojca Kamilianina Zygmunta Niedźwiedzia pracującego w Tibilisi w Gruzji, który otrzymał pozwolenie od Księdza Bpa Ordynariusza na zebranie ofiar pieniężnych składanych do puszki dla potrzeb misyjnych w Gruzji. Po sumie zebranie Legionu Maryi – członków wspomagających w sali parafialnej.  Po wieczorowej Mszy św. spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej.


2. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która będzie odprawiana codziennie o godz. 16.45.


3. W przyszłą niedzielę młodzież oazowa z naszej parafii po każdej Mszy św.  będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary za sianko będą przeznaczone na rekolekcje wakacyjne dla młodzieży Ruchu Światło-Życie z naszej parafii. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            
4. Na stolikach za ławkami możemy nabywać świecę Caritas-Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.


5. Mieszkańcom Hamerni dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła. Kolejka przechodzi na mieszkańców Długi Kąt Wieś, których prosimy o pomoc w najbliższą sobotę.


6. Ofiary na kościół: bezim. z ul. Zielonej, bezim. z Samsonówki, bezim. z Hamerni, „Bóg zapłać”.


7. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.


8. Pragniemy wyrazić podziękowanie nauczycielom i dyrekcjom szkół z terenu naszej parafii za pomoc w dopilnowaniu dzieci i młodzieży podczas adwentowych spotkań katechetycznych z Ojcem Rekolekcjonistą przygotowujących do świąt Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy również władzom samorządowym za organizację przewozów autokarowych w tych dniach.


9. Caritas Parafii powtórnie organizuje pomoc dla Małgosi, która zmaga się z chorobą nowotworową. Od dzisiejszej niedzieli dochód z rozprowadzanych stroików i ozdób świątecznych na placu przykościelnym zostanie przekazany na wsparcie Małgosi     w trudnym i długim leczeniu.


10. Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” i Katolickie Przymierze Mężczyzn serdecznie zapraszają na spotkanie wigilijne w przyszłą niedzielę,  16 grudnia. Rozpoczęcie o godz. 15.00 Mszą św. w kościele Zmartwychwstania NMP w Tomaszowie Lubelskim, a następnie spotkanie opłatkowe w Domu Pielgrzyma.


11. Zmarł śp. +Wiesław Hałasa z ul. Nowej. Pogrzeb jutro, 10 grudnia o godz. 14.00 bezpośrednio w kościele. Wieczne odpoczywanie…


12. Modlitwa.  

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
- godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony