T Y D Z I E Ń   W Y C H O W A N I A

Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie

15 – 22 WRZEŚNIA 2019

„Zamieszkać razem z Jezusem”

NIEDZIELA – 15 września 2019

11.00 – Msza Święta Rodzinna – rozpoczęcie Tygodnia Wychowania

PONIEDZIAŁEK – 16 września 2019

18.00 – Msza Św.  dla Przedszkola i uczniów kl. 0, I, II Szkół Podstawowych. Poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas I.

WTOREK – 17 września 2019

18.00 – Msza św. dla uczniów kl. III Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii. Spotkanie z rodzicami i dziećmi dotyczące przygotowania do 1. komunii św.

ŚRODA – 18 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów kl. IV, V Szkół Podstawowych
18.00 – Msza Św. z udziałem uczniów

CZWARTEK – 19 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów klas VI, VII, VIII Szkół Podstawowych
18.00 - Msza Św. z udziałem uczniów, po Mszy św. spotkanie z młodzieżą  klas
VI i VII na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania.

I NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2018r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent- czas, który przygotuje nas do świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się Nowy Rok Duszpasterski, któremu  towarzyszyć będzie myśl przewodnia: ”W mocy Bożego Ducha”.   We wszystkie niedziele Adwentu, w środy i soboty przed Roratami oraz w czasie rekolekcji adwentowych o godz. 6.30 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Z racji 1. niedzieli miesiąca po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu listopadzie. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Po tej Mszy św. w sali parafialnej odbędzie się spotkanie z Radą Duszpastersko-Ekonomiczną. Po zakończonym spotkaniu Radni pobiorą opłatki, które będą dostarczane do domów naszych parafian. Ofiary składane przy tej okazji w całości będą przeznaczone na prace renowacyjno – restauratorskie elewacji zewnętrznej naszego kościoła. Pragniemy poinformować, że zostały do zrobienia dwie wieże i elementy dolne kościoła. Powyższe prace będą wykonywane na wiosnę przyszłego roku.

2. W czwartek, 06 grudnia, rozpoczęcie rekolekcji adwentowych. /odczytać program/.  Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie kościoła  i dostępny na stronie internetowej parafii.

3. W sobotę, 08 grudnia  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.   Dzień odpustu  w naszej parafii, spowiedź św. i zakończenie rekolekcji adwentowych. O godz.17.00 suma odpustowa w intencji Parafian i  w intencji członków Rycerstwa Niepokalanej  i ich rodzin.

4. Możemy  nabywać świecę Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom-na stoliku z prasą. Koszt  świecy – 5 zł, a każda złotówka więcej pozostanie na cele charytatywne w naszej parafii.

5. Trwa Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

6. W przyszłą niedzielę, 09 grudnia  dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek na "Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie". Z tej racji będziemy gościli w naszej Parafii Ojca Kamilianina Zygmunta Niedźwiedzia z Gruzji, który będzie zbierał ofiary na Kościół na Wschodzie w Gruzji.

7. Ofiary na kościół:   bezim. z Majdanu Nepryskiego, bezim. od rodziny z Parczewa, bezim. z Majdanu Nepryskiego,  „Bóg zapłać”.

8. Mieszkańcom Hamerni dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 2 osoby.

9. Dziękujemy kwiaciarni „Kwiatki u Beatki”  za wykonanie wieńca adwentowego.

10. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela".

11. Caritas Parafii informuje, że włącza się do ogólnopolskiej akcji „TAK, POMAGAM”. Wolontariusze naszego Caritas będą zbierać żywność w sklepach w Józefowie w dniach 07 i 08 grudnia /piątek, sobota/. Zebrana żywność będzie przekazana osobom najbardziej potrzebującym z terenu naszej parafii. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.

12. Caritas Parafii powtórnie organizuje pomoc dla Małgosi, która zmaga się z chorobą nowotworową i czeka ją obecnie drugi przeszczep szpiku. W tym celu od przyszłej niedzieli wolontariusze Caritas będą rozprowadzać stroiki i ozdoby świąteczne na placu przykościelnym. Pozyskanymi środkami pragniemy wesprzeć Małgosię w trudnym i długim leczeniu. Jak dotychczas wierzymy w ofiarność i solidarność w potrzebie naszych Parafian.