XXXIV Niedziela Zwykła –25.11.2018r. - CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
XXXIV Niedziela Zwykła –25.11.2018r.

1. Dzisiaj  ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.  Jest to jednocześnie dzień dorocznego święta Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.  Taca na WSD. W imieniu ks. Rektora i alumnów składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary. Po wieczorowej Mszy św. spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej.

2. W  piątek  kończy się miesiąc listopad,  a tym samym nabożeństwa wspominkowe za naszych zmarłych.

3. W tym tygodniu  1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. Adoracja Eucharystyczna do godz. 20.00.  Od godz. 19.00 modlitwa uwielbienia.

4. W przyszłą niedzielę, 02 grudnia rozpoczynamy Adwent – czas, który przygotuje nas do świąt Bożego Narodzenia. Rozpocznie się nowy rok liturgiczny.  Z racji 1. niedzieli miesiąca po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu listopadzie. We wszystkie niedziele Adwentu, w środy i soboty przed Roratami oraz w czasie rekolekcji adwentowych o godz. 6.30 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.  Na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Po tej Mszy św. w sali parafialnej odbędzie się spotkanie z Radą Duszpastersko-Ekonomiczną. Prosimy wszystkich Państwa Radnych o przybycie. Po zakończonym spotkaniu Radni pobiorą opłatki, które będą dostarczane do domów naszych parafian. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do 1. Komunii św.

5. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabywać świecę Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary z tej akcji są przeznaczane dla potrzebujących dzieci w całej Polsce, którymi opiekuje się diecezjalne Caritas, w tym także Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

6. Ministranci starsi i lektorzy od grudnia będą mieli zbiórki w czwartki,  po Mszy św. o godz. 17.00.

7. Mieszkańcom Hamerni dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 4 osoby. Następne sprzątanie w czwartek.

8. Ofiary na kościół – bezim. z ul. Górniczej, bezim. z Długi Kąt-Osada, bezim. z Długiego Kąta, bezim z Kozaków, bezim. z ul. Kamiennej, bezim. z ul. Kościuszki, „Bóg zapłać”.

9. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne Maryjne w cenie 6 zł i książkowe Rolników w cenie 26 zł.  Zachęcamy także do nabycia i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela".

10. Z inicjatywy wolontariuszy Caritas powstało w naszej parafii Koło Koronkowe, które składa się z 9 osób modlących się przez miesiąc w jednej intencji Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Zmiana intencji jest taka jak w tajemnicach różańca.

11. Wspólnota „Galilea” zaprasza na kurs „Nowe Życie”, który odbędzie się w dniach 30.XI – 02.XII w Tomaszowie Lubelskim. Szczegóły na plakacie.

12. Ogłoszenie: Agata Borowiec – poseł na Sejm RP /odczytać/. Pełny tekst tej informacji znajduje się  na tablicy ogłoszeń.