T Y D Z I E Ń   W Y C H O W A N I A

Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie

15 – 22 WRZEŚNIA 2019

„Zamieszkać razem z Jezusem”

NIEDZIELA – 15 września 2019

11.00 – Msza Święta Rodzinna – rozpoczęcie Tygodnia Wychowania

PONIEDZIAŁEK – 16 września 2019

18.00 – Msza Św.  dla Przedszkola i uczniów kl. 0, I, II Szkół Podstawowych. Poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas I.

WTOREK – 17 września 2019

18.00 – Msza św. dla uczniów kl. III Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii. Spotkanie z rodzicami i dziećmi dotyczące przygotowania do 1. komunii św.

ŚRODA – 18 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów kl. IV, V Szkół Podstawowych
18.00 – Msza Św. z udziałem uczniów

CZWARTEK – 19 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów klas VI, VII, VIII Szkół Podstawowych
18.00 - Msza Św. z udziałem uczniów, po Mszy św. spotkanie z młodzieżą  klas
VI i VII na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania.

XXXIII Niedziela Zwykła –18.11.2018r.

1. Dzisiaj po sumie zebranie Legionu Maryi członków wspomagających w sali parafialnej. O godz. 19.00 spotkanie Katolickiego Przymierza Mężczyzn. Bliższe informacje u ks. Marcina.

2. We wtorek, 20 listopada o godz. 12.30 będzie miała miejsce akcja polegająca na wywózce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Od jutra przed bramą kościoła zostanie wydzielone miejsce na składowanie zużytego sprzętu /np. komputery, drukarki, telewizory, radia, kable, akumulatory, itd./ Zbiórka zużytego sprzętu będzie trwała do wtorku, 20 listopada do godz. 12.00.  Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć Budowę Szkoły na Sawannie w Kenii. Po Mszach św. możemy pobrać ulotkę na ten temat. Szczegóły znajdziemy również na plakacie.

3. W sobotę,  24 listopada o godz. 10.00 w kościele w Józefowie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. W Stanisławowie o godz. 9.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe.

4. W przyszłą niedzielę, 25 listopada Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to doroczna uroczystość Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W tym dniu kończy się rok duszpasterski, zwany liturgicznym.  Taca na WSD.

5. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne Maryjne w cenie 6 zł i książkowe rolników w cenie 26 zł. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

6. Ofiara na kościół: bezim. z ul. Źródlanej ,  „Bóg zapłać”.

7. Mieszkańcom Hamerni dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 2 osoby.

8. Dziękujemy parafianom, p. kościelnemu, którzy wczoraj pomagali grabić liście na placu przykościelnym. Wyrażamy wdzięczność p. Adamowi Naklickiemu z Borowiny oraz p. Mariuszowi Naklickiemu, jego firmie i pracownikom tej firmy za pomoc w wywiezieniu liści. Niech Pan Bóg udziela swego błogosławieństwa wszystkim, którzy aktywnie udzielają się przy pracach na rzecz naszego kościoła i naszej parafii. Bóg zapłać.

9. Terenowe Koło Przyjaciół Radia Maryja w Tarnogrodzie zaprasza na dwudniową, autokarową pielgrzymkę do Torunia na 27 rocznicę powstania Radia Maryja oraz do sanktuarium w Licheniu w dniach 01-02 grudnia br./sobota – niedziela/. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10. We wtorek, 20 listopada w godz. od 8.00 do 11.00 będzie możliwość wykonania bezpłatnego badania mammograficznego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

11. W czwartek, 22 listopada od godz. 12.00 w MOK odbędą się bezpłatne badania słuchu. Zapisy na listę  osobiście w Ośrodku Zdrowia lub telefonicznie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.