XXXII Niedziela Zwykła –11.11.2018r.

1. Dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości – 100 lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Porządek Mszy św. jak w każdą  niedzielę, czyli: o godz: 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. O godz. 12.30 Msza św. w intencji Ojczyzny i wręczenie nagród dzieciom, które brały udział w konkursie różańcowym. Po Mszy św. przemarsz korowodu niepodległościowego ulicami miasta przed pomnik w Rynku, złożenie wieńców, przemówienia okolicznościowe, wkopanie „Kapsuły Niepodległości”, a następnie część artystyczna. O godz. 18.00 Koncert Niepodległa w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Józefowie – montaż „Droga do wolności”, kapeli Rzemyki i Lubelskiej Federacji Bardów na Rynku w Józefowie.

2. Dzisiaj w całej naszej diecezji 10. DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM  PRZEŚLADOWANYM – PAKISTAN. Puszka na "Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Po wieczorowej Mszy św. spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej.

3. W sobotę, 17 listopada w Stanisławowie  o godz. 9.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe.

4. W przyszłą niedzielę, 18 listopada po sumie zebranie Legionu Maryi – członków wspierających w sali parafialnej.

5. Mieszkańcom Hamerni dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5  osób.

6.   W zakrystii są do nabycia kalendarze książkowe Rolników w cenie 26 zł i kalendarze ścienne Maryjne w cenie 6 zł. Zachęcamy również do lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”, w którym znajdziemy ciekawe artykuły dotyczące setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości: m.in.: art. Grzegorza Polaka „Papież, który z miłością służył Polsce”, art. Sławomira Błauta: „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje”,  wywiad p. redaktor Lidii Dudkiewicz z prezydentem RP Andrzejem Dudą pt.: „Polskość przetrwała dzięki rodzinie i kościołowi”, czy „Marzenie o Niepodległej”.

7. Ofiary na kościół – bezim. z Górnik,  bezim. z Potoka-Senderek,  "Bóg zapłać".

8. W tym tygodniu, w sobotę, planujemy sprzątanie placu przykościelnego i otoczenia posesji parafialnej z zalegających liści. Zwracamy się z prośbą do parafian o przyjście z pomocą w grabieniu liści w najbliższą sobotę.

9. Modlitwa w intencji Ojczyzny.

XXXII Niedziela Zwykła –11.11.2018r.

1. Dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości – 100 lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, czyli: o godz: 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. O godz. 12.30 Msza św. w intencji Ojczyzny i wręczenie nagród dzieciom, które brały udział w konkursie różańcowym. Po Mszy św. przemarsz korowodu niepodległościowego ulicami miasta przed pomnik w Rynku, złożenie wieńców, przemówienia okolicznościowe, wkopanie „Kapsuły Niepodległości”, a następnie część artystyczna. O godz. 18.00 Koncert Niepodległa w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Józefowie – montaż „Droga do wolności”, kapeli Rzemyki i Lubelskiej Federacji Bardów na Rynku w Józefowie.

2. Dzisiaj w całej naszej diecezji 10. DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM – PAKISTAN. Puszka na "Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Po wieczorowej Mszy św. spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej.

3. W sobotę, 17 listopada w Stanisławowie o godz. 9.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe.

5. Mieszkańcom Hamerni dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5 osób.

6. W zakrystii są do nabycia kalendarze książkowe Rolników w cenie 26 zł i kalendarze ścienne Maryjne w cenie 6 zł. Zachęcamy również do lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”, w którym znajdziemy ciekawe artykuły dotyczące setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości: m.in.: art. Grzegorza Polaka „Papież, który z miłością służył Polsce”, art. Sławomira Błauta: „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje”, wywiad p. redaktor Lidii Dudkiewicz z prezydentem RP Andrzejem Dudą pt.: „Polskość przetrwała dzięki rodzinie i kościołowi”, czy „Marzenie o Niepodległej”.

7. Ofiary na kościół – bezim. z Górnik, bezim. z Potoka-Senderek, "Bóg zapłać".

9. Modlitwa w intencji Ojczyzny.