T Y D Z I E Ń   W Y C H O W A N I A




Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie

15 – 22 WRZEŚNIA 2019

„Zamieszkać razem z Jezusem”


NIEDZIELA – 15 września 2019


11.00 – Msza Święta Rodzinna – rozpoczęcie Tygodnia Wychowania

PONIEDZIAŁEK – 16 września 2019

18.00 – Msza Św.  dla Przedszkola i uczniów kl. 0, I, II Szkół Podstawowych. Poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas I.


WTOREK – 17 września 2019

18.00 – Msza św. dla uczniów kl. III Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii. Spotkanie z rodzicami i dziećmi dotyczące przygotowania do 1. komunii św.

ŚRODA – 18 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów kl. IV, V Szkół Podstawowych
18.00 – Msza Św. z udziałem uczniów  

CZWARTEK – 19 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów klas VI, VII, VIII Szkół Podstawowych
18.00 - Msza Św. z udziałem uczniów, po Mszy św. spotkanie z młodzieżą  klas                   
VI i VII na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania.



XXXII Niedziela Zwykła –11.11.2018r.

XXXII Niedziela Zwykła –11.11.2018r.



1. Dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości – 100 lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Porządek Mszy św. jak w każdą  niedzielę, czyli: o godz: 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. O godz. 12.30 Msza św. w intencji Ojczyzny i wręczenie nagród dzieciom, które brały udział w konkursie różańcowym. Po Mszy św. przemarsz korowodu niepodległościowego ulicami miasta przed pomnik w Rynku, złożenie wieńców, przemówienia okolicznościowe, wkopanie „Kapsuły Niepodległości”, a następnie część artystyczna. O godz. 18.00 Koncert Niepodległa w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Józefowie – montaż „Droga do wolności”, kapeli Rzemyki i Lubelskiej Federacji Bardów na Rynku w Józefowie.


2. Dzisiaj w całej naszej diecezji 10. DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM  PRZEŚLADOWANYM – PAKISTAN. Puszka na "Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Po wieczorowej Mszy św. spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej.


3. W sobotę, 17 listopada w Stanisławowie  o godz. 9.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe.


4. W przyszłą niedzielę, 18 listopada po sumie zebranie Legionu Maryi – członków wspierających w sali parafialnej.


5. Mieszkańcom Hamerni dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5  osób.


6.   W zakrystii są do nabycia kalendarze książkowe Rolników w cenie 26 zł i kalendarze ścienne Maryjne w cenie 6 zł. Zachęcamy również do lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”, w którym znajdziemy ciekawe artykuły dotyczące setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości: m.in.: art. Grzegorza Polaka „Papież, który z miłością służył Polsce”, art. Sławomira Błauta: „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje”,  wywiad p. redaktor Lidii Dudkiewicz z prezydentem RP Andrzejem Dudą pt.: „Polskość przetrwała dzięki rodzinie i kościołowi”, czy „Marzenie o Niepodległej”.


7. Ofiary na kościół – bezim. z Górnik,  bezim. z Potoka-Senderek,  "Bóg zapłać".


8. W tym tygodniu, w sobotę, planujemy sprzątanie placu przykościelnego i otoczenia posesji parafialnej z zalegających liści. Zwracamy się z prośbą do parafian o przyjście z pomocą w grabieniu liści w najbliższą sobotę.


9. Modlitwa w intencji Ojczyzny.

XXXII Niedziela Zwykła –11.11.2018r.

 

  1. Dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości – 100 lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, czyli: o godz: 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. O godz. 12.30 Msza św. w intencji Ojczyzny i wręczenie nagród dzieciom, które brały udział w konkursie różańcowym. Po Mszy św. przemarsz korowodu niepodległościowego ulicami miasta przed pomnik w Rynku, złożenie wieńców, przemówienia okolicznościowe, wkopanie „Kapsuły Niepodległości”, a następnie część artystyczna. O godz. 18.00 Koncert Niepodległa w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Józefowie – montaż „Droga do wolności”, kapeli Rzemyki i Lubelskiej Federacji Bardów na Rynku w Józefowie.

  2. Dzisiaj w całej naszej diecezji 10. DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM – PAKISTAN. Puszka na "Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Po wieczorowej Mszy św. spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej.

  3. W sobotę, 17 listopada w Stanisławowie o godz. 9.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe.

  4. W przyszłą niedzielę, 18 listopada po sumie zebranie Legionu Maryi – członków wspierających w sali parafialnej.

  5. Mieszkańcom Hamerni dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5 osób.

  6. W zakrystii są do nabycia kalendarze książkowe Rolników w cenie 26 zł i kalendarze ścienne Maryjne w cenie 6 zł. Zachęcamy również do lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”, w którym znajdziemy ciekawe artykuły dotyczące setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości: m.in.: art. Grzegorza Polaka „Papież, który z miłością służył Polsce”, art. Sławomira Błauta: „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje”, wywiad p. redaktor Lidii Dudkiewicz z prezydentem RP Andrzejem Dudą pt.: „Polskość przetrwała dzięki rodzinie i kościołowi”, czy „Marzenie o Niepodległej”.

  7. Ofiary na kościół – bezim. z Górnik, bezim. z Potoka-Senderek, "Bóg zapłać".

  8. W tym tygodniu, w sobotę, planujemy sprzątanie placu przykościelnego i otoczenia posesji parafialnej z zalegających liści. Zwracamy się z prośbą do parafian o przyjście z pomocą w grabieniu liści w najbliższą sobotę.

  9. Modlitwa w intencji Ojczyzny.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
- godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony