XXX Niedziela Zwykła – 28.10.2018r.

XXX Niedziela Zwykła – 28.10.2018r.


1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budownictwo sakralne. Po wieczorowej Mszy św. spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej. O godz. 19.00 spotkanie Katolickiego Przymierza Mężczyzn. Bliższe informacje u ks. Marcina.


2. Kończy się miesiąc październik czas modlitwy różańcowej. Dzieci, które brały udział w konkursie różańcowym otrzymają nagrody 11 listopada na Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny.


3. W czwartek, 01 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane  o godz. 7.00, 9.30 i  11.00. W Stanisławowie o godz. 8.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 przejście w procesji na cmentarz grzebalny i modlitwy za zmarłych. Wspomnimy tych, którzy  w ostatnim roku odeszli od nas. Nie będzie Mszy św. wieczorowej. O godz. 17.00 różaniec za zmarłych na cmentarzu parafialnym. Tego dnia Radni naszej parafii oraz wolontariusze przeprowadzą kwestę na cmentarzu grzebalnym na renowację zabytkowych nagrobków. Kwestujący pobierać będą identyfikatory oraz puszki ze stoiska Caritas, które ustawione jest przy bramie cmentarza grzebalnego. Kwesta będzie trwała  w godz. od 8.30 do 17.30. Radnych, którzy nie zapisali się jeszcze na kwestę oraz chętnych wolontariuszy zapraszamy do zakrystii celem wybrania sobie godziny kwestowania.


4. W piątek, 02 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. O godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych wypisanych na tegorocznych kartkach wspominkowych, następnie przejście w procesji na  cmentarz komunalny i modlitwy za zmarłych.


5. W tym tygodniu 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. W Stanisławowie w piątek, 02 listopada o godz. 15.30. W sobotę adoracja Eucharystyczna do godz. 20.00, a od godz. 19.00 Modlitwa Uwielbienia.


6. W sobotę, 03 listopada w Stanisławowie o godz. 9.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe.


7. W przyszłą niedzielę, 04 listopada 1. niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu październiku.


8. Wolontariusze Caritas Parafii  rozprowadzają znicze i wiązanki nagrobne przy cmentarzu.  Pozyskane środki  przeznaczone zostaną na cele charytatywne. Zachęcamy parafian i gości do wsparcia powyższej inicjatywy.
9. Zbliża się miesiąc listopad. Zwracamy się z prośbą o zachowanie czystości na cmentarzach parafialnym i komunalnym. Prosimy o składowanie i segregowanie śmieci na śmietniku do tego przystosowanym. Bardzo gorąco prosimy o wyrzucanie śmieci do odpowiednich stanowisk na śmietniku, a nie w miejsca przypadkowe.


10. Przez cały listopad po Mszy św. wieczorowej będzie odmawiany różaniec  z odczytywaniem kart wypominkowych.  Na bocznych ołtarzach wyłożone są dodatkowe kartki wypominkowe. W Stanisławowie wypominki będą odprawiane               w soboty listopada o godz. 9.00.


11. Ofiary na k-ół – bezim. z Długiego Kąta, bezim. z Długiego Kąta, bezim. z Samsonówki „Bóg zapłać”


12. Mieszkańcom Hamerni dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było  5  osób.


13. W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2019r. - ścienne KRZ w cenie 6 zł   i książkowe Rolników w cenie 26 zł. Zachęcamy również do nabycia i lektury  tygodnika katolickiego "Niedziela".


14. W związku z pracami restauratorskimi przy elewacji  frontonu kościoła, główne wejście do świątyni będzie jakiś czas zamknięte. Udostępnione są  boczne drzwi, jak również możliwość wejścia i wyjścia  przez zakrystię. W związku z tym gabloty szklane z intencjami mszalnymi i ogłoszeniami są umieszczone na tablicy ogłoszeń.


15. Zmarł śp. + Henryk Słobodzian z Majdanu Nepryskiego. Pogrzeb jutro, 29 października o godz. 15.00 bezpośrednio w kościele. Wieczne odpoczywanie…


16. Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
- godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony