T Y D Z I E Ń   W Y C H O W A N I A

Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie

15 – 22 WRZEŚNIA 2019

„Zamieszkać razem z Jezusem”

NIEDZIELA – 15 września 2019

11.00 – Msza Święta Rodzinna – rozpoczęcie Tygodnia Wychowania

PONIEDZIAŁEK – 16 września 2019

18.00 – Msza Św.  dla Przedszkola i uczniów kl. 0, I, II Szkół Podstawowych. Poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas I.

WTOREK – 17 września 2019

18.00 – Msza św. dla uczniów kl. III Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii. Spotkanie z rodzicami i dziećmi dotyczące przygotowania do 1. komunii św.

ŚRODA – 18 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów kl. IV, V Szkół Podstawowych
18.00 – Msza Św. z udziałem uczniów

CZWARTEK – 19 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów klas VI, VII, VIII Szkół Podstawowych
18.00 - Msza Św. z udziałem uczniów, po Mszy św. spotkanie z młodzieżą  klas
VI i VII na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania.

XIX Niedziela Zwykła – 21.10.2018r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Przez cały ten czas będziemy wspierać swoją modlitwą i ofiarą ludzi, którzy daleko od nas głoszą narodom pogańskim Chrystusa. Szczególnie pamiętajmy o polskich misjonarzach.  Taca dzisiejsza na potrzeby misyjne.

2. Na zlecenie Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego odbywa się w dniu dzisiejszym liczenie wiernych.

3. W przyszłą niedzielę, 28 października taca na budownictwo sakralne.

4. Na bocznych ołtarzach są wyłożone  dodatkowe kartki wypominkowe.

5. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Duszpastersko – Ekonomicznej naszej parafii. Państwo Radni, podobnie jak w latach ubiegłych będą kwestować na cmentarzu grzebalnym 01 listopada zbierając ofiary na renowacje zabytkowych nagrobków. Z ubiegłorocznej kwesty zostanie odrestaurowany  grobowiec Marianny Kuś, zm. 24 XI 1890r. Do pomocy w kweście prosimy dodatkowo chętnych wolontariuszy,  a także nauczycieli z naszych szkół.

6. Od jutra będą nadal trwały prace restauracyjne przy elewacji zewnętrznej kościoła. Będą one wykonywane przy wieżach i frontonie naszej świątyni. Prace wykonuje firma J.V.p.Jarosława Wojciechowskiego z Wożuczyna.

7. Ofiary na k-ół: bezim. z ul. Kamiennej, bezim. z ul. Kościuszki, bezim. z Majdanu Nepryskiego, bezim. z Górnik, bezim. z ul. Górniczej,  „Bóg zapłać”

8. Mieszkańcom Hamerni dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 4  osoby.

9. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będą do nabycia kalendarze na rok 2019 - ścienne KRZ w cenie 6 zł i książkowe Rolników w cenie 26 zł. Zachęcamy również do nabycia  i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela".

10. Caritas Parafii informuje, że w okresie Wszystkich Świętych przy cmentarzu grzebalnym wolontariusze Caritas będą rozprowadzać znicze i wiązanki nagrobne. Pozyskane środki będą przeznaczone na cele charytatywne.