XXVIII Niedziela Zwykła – 14.10.2018r.

XXVIII Niedziela Zwykła – 14.10.2018r.1.  Dzisiaj XVIII Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II. W naszym kościele gościmy p. Mariusza Mądrzaka z Zamościa, muzyka, autora tekstów, związanego z wydarzeniami naszej diecezji, tj. Exodus Młodych, koncert uwielbienia na Rynku w Zamościu, piesza pielgrzymka na Jasną Górę, Jezus na Wschodzie. Dziś p. Mariusz dzieli się z nami dobrym słowem i muzyką przy akompaniamencie Arka Rozmusa. Możemy też nabyć jego autorską płytę.

2. Dziś Dzień Edukacji Narodowej. Nabożeństwo różańcowe w intencji nauczycieli  i pracowników oświaty.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00   w sali parafialnej  odbędzie się spotkanie Rady Duszpastersko – Ekonomicznej. Zapraszamy wszystkich państwa radnych.  Również po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Dzieci otrzymają różańce. Po sumie zebranie Legionu Maryi – członków wspomagających w sali parafialnej. Po wieczorowej Mszy św. spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej.

4. We wtorek, 16 października w MOK w Józefowie odbędzie się XI Józefowskie Spotkanie  z Poezją Papieską i Piosenką Religijną. W Sali Kameralnej MOK o godz. 10.00 prezentacja poezji, o godz. 12.00 prezentacja piosenki religijnej.

5. W środę, 17 października o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Koła Żywego Różańca z Legionu Maryi i ich rodzin.

6. W czwartek, 18 października święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to święto patronalne Służby Zdrowia. Nabożeństwo różańcowe  w intencji lekarzy, pielęgniarek i pracowników służby zdrowia. Diecezjalne uroczystości ku czci św. Łukasza odbędą się w Katedrze Zamojskiej, 21 października. Msza św. o godz. 12.00.

7. W sobotę, 20 października o godz. 10.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do  sakramentu bierzmowania.

8. W przyszłą niedzielę, 21 października niedziela misyjna. Taca na cele misyjne.

9. Dziękujemy p. Halinie Późniak z ul. Targowej za ofiarowane chryzantemy do kościoła.

10. Ofiary na k-ół:  bezim. ze Stanisławowa, bezim. z Ciotuszy,    „Bóg zapłać”.

11. Mieszkańcom  Hamerni dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 4 osoby.

12. W tym tygodniu roznoszone będą kartki wypominkowe do naszych rodzin z wydrukowaną datą na kartce i na kopercie. Prosimy zapamiętać datę kartki wspominkowej. Zapraszamy do  kościoła na nabożeństwa wspominkowe. Jeśli komuś odpowiada inny termin modlitwy wypominkowej należy napisać właściwą dla siebie datę na kartce i na kopercie i skreślić wyznaczoną. Na bocznych ołtarzach będą wyłożone  dodatkowe kartki wypominkowe.

13. W najbliższą sobotę, 20 października w naszym dekanacie będzie odbiór makulatury w ramach akcji „Przynieś makulaturę – pomóż mieszkańcom Afryki”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na budowę studni głębinowej w jednym z afrykańskich krajów. 1 kg makulatury to 75 litrów wody. Makulaturę prosimy przynosić do organistówki. Wejście od ul. Górniczej /z tyłu organistówki/.

14. Podmiot leczniczy NZOZ „MARMED” z siedzibą w Świdniku informuje, że w  środę, 17 października będzie możliwość bezpłatnej mammografii dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

15. Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
- godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony