T Y D Z I E Ń   W Y C H O W A N I A

Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie

15 – 22 WRZEŚNIA 2019

„Zamieszkać razem z Jezusem”

NIEDZIELA – 15 września 2019

11.00 – Msza Święta Rodzinna – rozpoczęcie Tygodnia Wychowania

PONIEDZIAŁEK – 16 września 2019

18.00 – Msza Św.  dla Przedszkola i uczniów kl. 0, I, II Szkół Podstawowych. Poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas I.

WTOREK – 17 września 2019

18.00 – Msza św. dla uczniów kl. III Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii. Spotkanie z rodzicami i dziećmi dotyczące przygotowania do 1. komunii św.

ŚRODA – 18 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów kl. IV, V Szkół Podstawowych
18.00 – Msza Św. z udziałem uczniów

CZWARTEK – 19 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów klas VI, VII, VIII Szkół Podstawowych
18.00 - Msza Św. z udziałem uczniów, po Mszy św. spotkanie z młodzieżą  klas
VI i VII na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania.

XXVII Niedziela Zwykła – 07.10.2018r.

1. Dzisiaj 1.niedziela miesiąca. Po sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu wrześniu. Po błogosławieństwie procesja różańcowa wokół kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców: 1. Józefowa, 2. Majdanu Nepryskiego, 3. Samsonówki, 4. ul. Batalionów Chłopskich. Dziś zbiórka ofiar do puszki na Caritas.

2. W środę, 10 października o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych pracowników Służby Zdrowia.

3. W przyszłą niedzielę, 14 października XVIII Dzień Papieski upamiętniający Pontyfikat św. Jana Pawła II, któremu towarzyszy myśl: ”Promieniowanie ojcostwa”. Zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny "Dzieło Nowego Tysiąclecia" – żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II.  Z tej racji będziemy gościli w naszym kościele p. Mariusza Mądrzaka z Zamościa, muzyka, autora tekstów, związanego z wydarzeniami naszej diecezji, takich jak: Exodus Młodych, koncert uwielbienia na Rynku w Zamościu, piesza pielgrzymka na Jasną Górę, Jezus na Wschodzie. W tym dniu podzieli się z nami dobrym słowem i muzyką przy akompaniamencie Arka Rozmusa. Będziemy mogli nabyć jego autorską płytę. Tego dnia obchodzimy również Dzień Edukacji Narodowej. Nabożeństwo różańcowe w tym dniu  zostanie odprawione w intencji nauczycieli i pracowników oświaty.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Dzieci otrzymają różańce.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie Rady Duszpastersko – Ekonomicznej w sali parafialnej. Zapraszamy wszystkich państwa radnych.

5. Mieszkańcom Hamerni dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5 osób.

6. Ofiary na kościół – bezim. z Lublina, bezim. z ul. 29 Marca, bezim. z Majdanu Nepryskiego,  bezim. z Długiego Kąta, KŻR z Siedlisk,   bezim. z Górnik, bezim. z ul. 29 Marca, „Bóg zapłać”

7. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”. W najnowszym numerze m.in. „Wdzięczni za pontyfikat papieża Polaka”, „Warto być Polakiem”, czy ”Jak odkryć swoją drogę?”.

8. W piątek, 12 października w Biłgoraju przy ul. Kościuszki 50a, w godz. od 10.00 do 19.00 odbędą się spotkania dla chętnych osób, którzy mogą zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego.