REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

Parafia Rzymskokatolicka w Józefowie p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP

www.eparafiajozefow.pl; e-mail: parjoz@neostrada.pl; tel. 84 687 80 28

08.12.2019 r. – 10.12.2019r.

Niedziela, 08.12.2019r.Rozpoczęcie Rekolekcji, Dzień Odpustu ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

11.00Msza św. dla młodzieży i uczniów Szkół Podstawowych

12.30Suma odpustowa w intencji parafian i gości

15.30- STANISŁAWÓW / kościół filialny /

17.00 – Msza św. z nauką ogólną

Poniedziałek, 09.12.2019 r.

11.30Msza św. dla młodzieży i uczniów Szkół Podstawowych

15.30 – STANISŁAWÓW / kościół filialny /

17.00– Msza św. z nauką ogólną

Wtorek, 10.12.2019 r. – Sakrament Pokuty i Pojednania, Komunia Święta Generalna, Zakończenie Rekolekcji

11.30Msza św. dla osób starszych i chorych

15.30 – STANISŁAWÓW / kościół filialny /

17.00 - Msza św. z nauką ogólną

Rekolekcje prowadzi Ks. Jan Seremak – Rektor Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym

SERDECZNIE I GORĄCO ZAPRASZAMY.

SZCZĘŚĆ BOŻE W REKOLEKCJACH I SPOWIEDZI ŚW. !

Podczas trwania rekolekcji na bocznych ołtarzach będą ustawione puszki, do których będzie można złożyć ofiarę na Radio Maryja i TV Trwam.

Spotkania dla młodzieży

W naszej parafii odbywają się spotkania dla młodzieży Katolickiego Stowarzyszenia Ruchu Światło – Życie „OAZA”. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież z szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum w każdy piątek o godzinie 18.00 do salki parafialnej.

"Inauguracją" naszych spotkań był rajd pieszy który odbył się w Suścu w sobotę 18 października. Zobacz zdjęcia z tej wyprawy w naszej galerii.

Informacje o Ruchu "Światło - Życie" pochodzące ze strony www.oaza.pl

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formacji Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

foskaFoska Znakiem Ruchu Światło-Życie jest starochrześcijański symbol fos-zoe (gr. słowa Światło i Życie splecione literą omega, tworzące krzyż).

Duchowość Ruchu Światło-Życie została wyrażona w "Drogowskazach Nowego Człowieka". Małżonkowie żyjąc treścią "Drogowskazów" realizują je w "Zobowiązaniach Domowego Kościoła".

Cel Ruchu Światło-Życie jest osiągany poprzez realizacją programu formacyjnego. Każdy uczestnik Ruchu po ewangelizacji, prowadzącej do przyjścia Jezusa Chrystusa jako swego Pana i Zbawiciela, uczestniczy w formacji w grupie uczniów Jezusa (deuterokatechumenat) a następnie we wspólnocie diakonijnej, podejmując konkretną służbę (diakonią) w Kościele i Świecie. Ewangelizacja - katechumenat - diakonia, to trzy etapy drogi formacyjnej Ruchu Światło-Życie na wszystkich poziomach formacji.

Podstawowe metody realizacji programu formacyjnego to: metoda "Światło-Życie", przenikająca wszystkie elementy programu formacyjnego, oaza rekolekcyjna i mała grupa formacyjna.

Specyfik? metody Ruchu Światło-Życie jest realizacja zasady "Życie z Życia" i zasady organicznego wzrostu.

Struktura ruchu jest zgodna ze strukturą Kościoła Małe grupy do których należą uczestnicy Ruchu, zasadniczo tworzą jego wspólnotą w parafii. Wspólnoty Ruchu utrzymują ze sobą łączność spotykając się na Dniach Wspólnoty.

Odpowiedzialność za całość Ruchu sprawuje Moderator Generalny Ruchu Światło Życie. Na szczeblu kraju, diecezji i parafii odpowiedzialność pełnią moderatorzy krajowi, diecezjalni i parafialni. Każdy moderator pełni swą posługę wraz z zespołem diakonii. Diakoni? moderacji mogą pełnić zarówno osoby świeckie, jak i duchowne.

Kapłani w Ruchu spełniają rolę moderatorów, a nie należący do niego - opiekunów. Spoczywa na nich odpowiedzialność za duchową formację uczestników Ruchu i eklezjalność wspólnot.

Początki historii Ruchu sięgają pierwszej oazy, która odbyła się w r. 1954 Ruch Światło-Życie rozwinął się z oaz - rekolekcji zamkniętych prowadzonych metodą przeżyciową.. Przed rokiem 1976 Ruch był znany pod nazwą "Ruch oazowy", "Ruch Żywego Kościoła". Twórcą oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem krajowym był ks. Franciszek Blachnicki (24 III 1921 - 27 II 1987). Ruch Światło-Życie powstał i rozwija się w Polsce a w ostatnich kilkunastu latach rozszerza się również poza jej granicami: na Słowacji, w Czechach, w Niemczech, na Białorusi, Łotwie.

Anna Wojtas