REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

Parafia Rzymskokatolicka w Józefowie p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP

www.eparafiajozefow.pl; e-mail: parjoz@neostrada.pl; tel. 84 687 80 28

08.12.2019 r. – 10.12.2019r.

Niedziela, 08.12.2019r.Rozpoczęcie Rekolekcji, Dzień Odpustu ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

11.00Msza św. dla młodzieży i uczniów Szkół Podstawowych

12.30Suma odpustowa w intencji parafian i gości

15.30- STANISŁAWÓW / kościół filialny /

17.00 – Msza św. z nauką ogólną

Poniedziałek, 09.12.2019 r.

11.30Msza św. dla młodzieży i uczniów Szkół Podstawowych

15.30 – STANISŁAWÓW / kościół filialny /

17.00– Msza św. z nauką ogólną

Wtorek, 10.12.2019 r. – Sakrament Pokuty i Pojednania, Komunia Święta Generalna, Zakończenie Rekolekcji

11.30Msza św. dla osób starszych i chorych

15.30 – STANISŁAWÓW / kościół filialny /

17.00 - Msza św. z nauką ogólną

Rekolekcje prowadzi Ks. Jan Seremak – Rektor Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym

SERDECZNIE I GORĄCO ZAPRASZAMY.

SZCZĘŚĆ BOŻE W REKOLEKCJACH I SPOWIEDZI ŚW. !

Podczas trwania rekolekcji na bocznych ołtarzach będą ustawione puszki, do których będzie można złożyć ofiarę na Radio Maryja i TV Trwam.

Katolickie Przymierze Mężczyzn

Katolickie Przymierze Mężczyzn  imienia Bogdana Jańskiego - Bracia Zmartwychwstania

b_140_0_16777215_0___images_stories_logo1.png

Katolickie Przymierze Mężczyzn  imienia Bogdana Jańskiego "Bracia Zmartwychwstania" powstało 2 lipca 2000 roku na "Wzgórzu Miłosierdzia" w Stryszawie koło Suchej Beskidzkiej i wywodzi się ze Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”.  Działamy pod patronatem Zgromadzenia Zmartwychwstańców i osobistym prowadzeniem o. Krzysztofa Czerwionki. W zarządzie głównym Przymierza jest Trójka : Dariusz Krawczyński z Chełma, Zbigniew Kozik ze Śląska i Jerzy Kiziuk z Wiednia.

Na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej „męskie domki” istnieją w Krasnobrodzie, Tomaszowie Lubelskim, Zamościu i  Józefowie. Opiekunem duchowym – z ramienia Diecezji i w jej granicach- jest ksiądz Dariusz Bucior z Parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny - Sanktuarium Matki Boskiej Tomaszowskiej.

Odpowiedzialnymi świeckimi za Przymierze, na terenie naszej Diecezji jest wybrana Trójka (zarząd), w osobach : Marek Gielmuda, Piotr Głogowski i Janusz Krzaczek.

Przymierze ma charakter ponad wspólnotowy i jest otwarte dla wszystkich mężczyzn. Jego celem jest kształtowanie tożsamości mężczyzny, a tym samym formowanie go do głębszego życia i posługi w rodzinie, Kościele i świecie.

Od samego początku Pan Bóg w nas, mężczyznach, pokładał nadzieję, bazując na naszej wrodzonej sile, waleczności i stałości. To nam, mężczyznom, Bóg powierzył odpowiedzialność za małżeństwa, rodziny, dzieci.

Podejmujemy to wyzwanie i zapraszamy każdego mężczyznę do odważnego zawalczenia o swoją tożsamość w domu, w Kościele i w świecie! W Jezusie Zmartwychwstałym jest nasze zwycięstwo, a Duch Święty uposaży nas we wszystko, co do walki będzie potrzebne.

b_140_0_16777215_0___images_stories_jezus2.jpg
Zmartwychwstały Jezu Chryste
który jesteś Drogą, Prawdą i życiem
spraw, byśmy wiernie żyli
duchem Twego Zmartwychwstania
Odnów nasze serca
naucz nas umierać samym sobie
abyś Ty i tylko Ty w nas pozostał.
Uczyń nas znakiem Twojej miłości
co przemienia i przekształca.
Zechciej posłużyć się nami
w odnowie społeczeństwa
abyśmy głosząc Twoje życie
i Twoją miłość