Katolickie Przymierze Mężczyzn

Katolickie Przymierze Mężczyzn  imienia Bogdana Jańskiego - Bracia Zmartwychwstania

b_140_0_16777215_0___images_stories_logo1.png

Katolickie Przymierze Mężczyzn  imienia Bogdana Jańskiego "Bracia Zmartwychwstania" powstało 2 lipca 2000 roku na "Wzgórzu Miłosierdzia" w Stryszawie koło Suchej Beskidzkiej i wywodzi się ze Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”.  Działamy pod patronatem Zgromadzenia Zmartwychwstańców i osobistym prowadzeniem o. Krzysztofa Czerwionki. W zarządzie głównym Przymierza jest Trójka : Dariusz Krawczyński z Chełma, Zbigniew Kozik ze Śląska i Jerzy Kiziuk z Wiednia.

Na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej „męskie domki” istnieją w Krasnobrodzie, Tomaszowie Lubelskim, Zamościu i  Józefowie. Opiekunem duchowym – z ramienia Diecezji i w jej granicach- jest ksiądz Dariusz Bucior z Parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny - Sanktuarium Matki Boskiej Tomaszowskiej.

Odpowiedzialnymi świeckimi za Przymierze, na terenie naszej Diecezji jest wybrana Trójka (zarząd), w osobach : Marek Gielmuda, Piotr Głogowski i Janusz Krzaczek.

Przymierze ma charakter ponad wspólnotowy i jest otwarte dla wszystkich mężczyzn. Jego celem jest kształtowanie tożsamości mężczyzny, a tym samym formowanie go do głębszego życia i posługi w rodzinie, Kościele i świecie.

Od samego początku Pan Bóg w nas, mężczyznach, pokładał nadzieję, bazując na naszej wrodzonej sile, waleczności i stałości. To nam, mężczyznom, Bóg powierzył odpowiedzialność za małżeństwa, rodziny, dzieci.

Podejmujemy to wyzwanie i zapraszamy każdego mężczyznę do odważnego zawalczenia o swoją tożsamość w domu, w Kościele i w świecie! W Jezusie Zmartwychwstałym jest nasze zwycięstwo, a Duch Święty uposaży nas we wszystko, co do walki będzie potrzebne.

b_140_0_16777215_0___images_stories_jezus2.jpg
Zmartwychwstały Jezu Chryste
który jesteś Drogą, Prawdą i życiem
spraw, byśmy wiernie żyli
duchem Twego Zmartwychwstania
Odnów nasze serca
naucz nas umierać samym sobie
abyś Ty i tylko Ty w nas pozostał.
Uczyń nas znakiem Twojej miłości
co przemienia i przekształca.
Zechciej posłużyć się nami
w odnowie społeczeństwa
abyśmy głosząc Twoje życie
i Twoją miłość
doprowadzili wszystkich
do Twego Kościoła.
Przyjmij te proźby, Panie Jezu
który żyjesz i królujesz z Ojcem
w jedności z Duchem świętym
jako Bóg na wieki.
Amen.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony